Na úvodní stránku Helples fóra? Na úvodní stránku Helples fóra? www.helples.cz

Vítáme nového hosta Hledání | Aktivní témata | Přihlásit se

Proč seznamky nefungují Možnosti
HARIS
#1 Odesláno : Thursday, March 06, 2014 6:30:43 PM
Kategorie: Moderátor1
Moderátor1: Moderátor1
Skupiny: Moderátoři

Členem od: 4/24/2009
Zpráv: 112

Hodně lidí, kteří žijí delší dobu bez partnera - ať vozíčkář nebo nevozíčkář - občas sáhnout k tomu, co vypadá zdánlivě jako velmi jednoduché - zapnou počítač a chtějí najít partnera přes nějaký seznamovací server. Dnes ráno jsem přemýšlela nad tím, proč tyto věci prostě nefungují a proč všechny spíše frustrují a dodávají jim pocit marnosti, než že by jim tuto dočasnou díru v životě pomohly zaplnit.

Proč si to myslím?
1) jak píšu na tomto fóru - 99% lidí na vozíku žije s chodícím partnerem

a) co z toho vyplývá pro seznamování na seznamce? Já osobně jsem chodící a nikdy by mě nenapadlo (a to myslím logicky nikoliv vědomě) hledat na seznamce tělesně postižených nebo hledat v inzerátu někoho, kdo je na vozíku. Možná kdyby mě člověk zaujal jako on "pan Božský" a pak bych zjistila, že je na vozíku, možná bych se rozhodla v tom pokračovat nebo taky ne. Ale rozhodně hledat muže nebo ženu není stejné jako se rozhodovat pro koupi drahého auta, kde si člověk předem vybere barvu, motor, typ stahování předních oken, počet airbagů, spotřebu paliva a zrychlení z 0 na 100 km/hod.

Přesto, že jsem vědomě nikdy nehledala do vztahu nikoho na vozíku, potkala jsem někoho na takovém vozíku, o koho jsem stála víc, než za posledních 10 let o jakéhokoliv chodícího mužského

b) kdybych byla na vozíku, pravděpodobně bych podle první zásady 99% nehledala nikoho druhého na vozíku, ale chtěla bych zdravého partnera - proč bych navštěvovala tedy seznamky, které jsou zaměřené na tělesně postižené nebo vozíčkáře? Rozhodně bych hledala mezi choďáky. A tím pádem bych musela řešit stejnou situaci jako v bodu a) - buďto napsat, že jsem na vozíku a riskovat, že jsem "špatný typ auta" nebo to nenapsat, věřit na "setkání duší" a pak riskovat, že to bude pro druhého šok, a pro mě další frustrace a potvrzení mýtu, že na vozíku nejsem dost dobrý/dobrá.

A stejně to platí i mezi homosexuálními páry - to tady ve vláknu homosexualita je více než potvrzeno!
Ale existují výjimky!!! Existují lidé, kteří chtějí k sobě stejně postiženého a pro ty je na seznamkách obrovská šance! Existují jedinci, které přitahuje sexuálně tělesné postižení (například jsou ochranitelsky orientovaní nebo skutečně spadají i do kategorie osob, které vzrušuje pohled na chybějící údy - viz kategorie vozíčkářství apod.) - i takoví lidé moc rádi vyhledají seznamky typu tělesně postižený/á hledá....

Ale říká se, že výjimky potvrzují pravidlo, takže, takže mě to vrací zpátky na začátek! Pokud jsem na vozíku, nemá smysl hledat na Internetu, pokud nehledám dopisování! A co tím chci zase složitě říct????? Že jediná cesta, jak změnit stav, abychom nežili sami, je jít mezi lidi. Navazovat vztahy ne pro účel sexuálního uspokojení a trvalého partnerství, ale pro hledání "té své duše" a pak je možné, že se věci posunou dál. Myslím si, že lid ve většině nejsou takoví slaboši, jak to někdy říká, a že ještě pořád existují tací, kteří jsou ochotni překonávat i nějaké těžkosti a rozdílnosti.

Nedávno taky v tématu homosexualita zaznělo něco jako "Už nikdy bych do podobného klubu nešel". A to je podle mě škoda. Možná to v dalším klubu nebo další hospodě může být lepší, protože tam zrovna bude ten pravý nebo pravá.

Taky tím chci říct, že seznamky jsou automatické - nikdo vám tam neporadí co ukázat a co je na vás výjimečné, možná že by tak každý nebo každá rád ten vozík i přehlédl.
Taky tím chci říct, že hodně lidí dnes žije samo - i choďáků - mají problém najít vztahy, je to takový trend, jsme stále samostatnější a nezávislejší a možná byste byli sami, i kdybyste byli bez vozíku. Takže zastavme představu, že samota souvisí s vozíkem, i když je pravda, že k ní výrazně může přispívat.

A to poslední co bych chtěla v tomto zamyšlení napsat je, že fórum, kde se potkají lidi chodící a nechodící a budou spolu otevřeně komunikovat a sdílet svoje představy, mýty a bariéry, tak toto fórum možná může být na začátku změny - změny, která jednou až vás potká holka na vozíku, tak se nad tím vůbec nebude pozastavovat, protože jí prostě budete sympatičtí. Bude vědět, že s vámi bude mít sex na 20 způsobů podle naší Kámasútry, možná vymyslí další 3 o kterých nám tu pak napíšete. Bude vědět, že budete před sexem chodit na záchod a brát si viagru a bude vědět, která vaše místa jsou víc erotogenní než jiná. Takže opusťte seznamky a pojďte všichni sem :-)
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
Změnit fórum  
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.

Helples Theme by Michal Hrstka
verze YAF 1.9.3 RC2 | YAF © 2003-2008, Yet Another Forum.NET
Tato stránka byla vytvořena v 0.045 sekundách.

Děkujeme, že jste navštivili naše stránky.