Na úvodní stránku Helples fóra? Na úvodní stránku Helples fóra? www.helples.cz

Vítáme nového hosta Hledání | Aktivní témata | Přihlásit se

co s depresemi, když jsem uvnitř "na dně" ... Možnosti
marisa
#1 Odesláno : Wednesday, November 17, 2010 3:44:41 PM
Kategorie: Nový člen
Nový člen: Nový člen
Skupiny: Registrovaní

Členem od: 11/17/2010
Zpráv: 1
Dobrý den, můžete mi prosím říct, jak znovu nabýt životní radost a sílu vše zvládat bez vnitřního třesu, nesoustředění, zvýšené nervozity až vypnutí vnímání, období nemožnosti si pobrečet, a po nějaké prožité situaci naopak nutkání k breku, to vše po prožitých stresech a traumatech spojených zejména s životem v neutěšeném sociálním prostředí po rozvodu, s těžkou neléčenou několikaletou depresí (kterou jsem v mládí několikrát ukončovala suicidiem), kdy jsem nebyla schopna ani normálně fungovat, tedy ani chodit do zaměstnání, a žila jsem opravdu chudě, asi o tisícovce měsíčně… Rozvedla jsem se přitom zejména proto, že jsem milovala jiného muže, který jak se nakonec ukázalo, o mne příliš nestál… Několik let psychického i fyzického živoření po rozvodu nakonec vyústilo v neplánované rizikové těhotenství (na vše sama), kdy jsem málem předčasně porodila a poté i zemřela s dítětem v břiše na těžkou anémii se zástavou srdce, kdy už to bylo za minutu dvanáct, že nás zachránili… vše se rozjelo v den, kdy jsem náhodou potkala onoho muže, kvůli němuž jsem se rozvedla, a pochopila, že mi i přes svou finanční zajištěnost "nepomůže", možná by mi dal nějakou almužnu, ale když by to nebylo od srdce-bylo by mi trapně... takže jsme se rozešli s tím, že on si myslel, že jsem stále vdaná, a šťastně těhotná, a že asi žiju spokojeně, přitom já byla tak zoufalá, co s námi bude... na jídlo jsem pořádně neměla, těžká deprese mne plně ovládala, že jsem stále brečela, a on byl podvědomě moje poslední záchrana, že když by bylo nejhůř tak... no a teď už po tomto náhodném setkání i tato myšlenka držící mne "nad vodou" vzala za své a já se ocitla v traumatickém šoku, že už nevím kudy kam, lehla jsem na pryčnu a celou noc prý ze spaní nahlas brečela - a přitom jsem opravdu vyčerpáním spala, a vědomě o tom nevím... Od té doby to se mnou šlo opravdu z kopce,uléhala jsem na tvrdou pryčnu a viděla pod sebou bezednou černou díru, do které jsem vizuelně skutečně padala, otevřela jsem se a hrozil předčasný porod, po měsíci mne museli okamžitě hospitalizovat a dát transfuzi, neb už jsem měla fibrilaci na srdci... Já to totiž psychicky vzdala, a chtěla už jen nebýt-i když záměrně už jsem to nechtěla udělat, což ale díky stresům a nejezení asi fakt nebyl problém... to, kam jsem měla dítě přivést po porodu bylo totiž na dnešní dobu dost humus... byt zanesený harampádím, které se nesmělo vyhodit ani uklidit, všude haldy všeho, špína, pouze studená voda, takže jsem tahala hrnce s vařící vodou celé těhotenství... žádná lednička, jídlo bylo pod oknem na zemi, či mezi oknem, žádná pračka - prala jsem každý den v ruce, a to i s anemii, kdy jsem byla jak z olova, a to i ložní prádlo, což byly galeje... už jsem ráno po vstávání viděla před sebou jen to prádlo... neuměla jsem se těšit z miminka, po porodu jsem ho chtěla milovat, a čím víc jsem se do toho nutila, tím víc jsem ho nenáviděla - přitom to byla zlost na někoho jiného, a ono to chudinka odnášelo... Ale jinak jsem se o něj starala, jak jsem mohla, i jsem se o něj moc bála... strašně rozporuplné emoce to byly... A dodnes se v tom plácám, mám strach ze života, z chudoby, že dítě nebudu moci zajistit, a přitom mám problémy se zaměstnat, chybí mi jakýkoliv smysl života kromě postarání se o dítě... dlouho se nevydržím koncentrovat, navenek hraju jak jsem vpohodě, ale vnitřně mám pocity, že se zhroutím, a že se mi chce jen a jen spát nebo jen tak koukat nepřítomně na nějakou jednoduchou hru v počítači a nepřemýšlet... Já totiž musela po svých traumatech i nemoci krve hned "vstát" a jít a fungovat, a ne se zhroutit, ale ono to nedořešení situace tam někde uvnitř pořád je, a hlodá a hlodá, a já už nevím, co s tím, citliví lidé to na mne i vidí, a říkají - řeš to, dělej něco se sebou, ale já už fakt nevím, jak... žiju jen kvůli dítěti, a přestože mám snahu se i zapojovat zpět do společnosti, uvnitř jsem pořád mimo - bojím se jít do zaměstnání, že to psychicky ani fyzicky nezvládnu, a přitom jsem k tomu nucena... prosím dá se s tím něco dělat, mám navštívit odborníka?... A může mne vůbec pochopit, co člověk musel prožít a co se se mnou mohlo stát... Marisa
MARTINA
#2 Odesláno : Wednesday, November 24, 2010 6:19:06 AM

Členem od: 11/24/2010
Zpráv: 2
AHOJ MARISO NEJSEM ODBORNIK NA PSYCHOLOGII ALE OD JISTE DOBY JE TO PAR LET SE O NI ZAJIMAM HLAVNE KULI SOBE.ZROVNA VCERA JSEM BYLA U SVE PSYCHIATRICKY ZASE ASI PO ROCE A PUL MAM NEKDY UZKOSTNE STAVY.NEJPRVE PROC JSEM SE ROZHODLA TI NAPSAT,BYLA TO NEJDRIV NAHODA NEMUZU SPAT A TAK JSEM LISTOVALA NA RUZNYCH STRANKACH AZ ME TO ZAVEDLO K TVEMU CLANKU A VIM CO TI PRO ZACATEK POMUZE KDYZ NA TO NEBUDES SAMA TAKZE JESTLI BUDES MIT ZAJEM SI POPOVIDAT O SOBE A O ME NAVZAJEM SI Z DUVEROU NAPSAT CO NAS TIZI TAK SE NAM POMALU PODARI SE S TOHO DNA ODRAZIT. NENI DULEZITY KOLIKRAT UPADNES ALE ZE POKAZDE VZTANES OKLEPES SE A JDES DAL A NIKDY TO NEVZDAS.PAMATUJ ZE ZA KAZDYM MRACKEM SE NAKONEC OBJEVI SLUNCE.S POZDRAVEM MARTINA
velvetdragon1
#3 Odesláno : Friday, August 16, 2013 1:55:08 PM

Členem od: 8/16/2013
Zpráv: 1
Důležité je si najít nějakou práci, která tě bude bavit. Já jsem třeba trpěl závislostí a docela mně pomohlo, co mi řekli na RevealMyself.com. Ale tobě třeba pomůže něco jiného. Důležité je nepřestat něco dělat a hodně se smát, i když to někdy nejde.
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
Změnit fórum  
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.

Helples Theme by Michal Hrstka
verze YAF 1.9.3 RC2 | YAF © 2003-2008, Yet Another Forum.NET
Tato stránka byla vytvořena v 0.360 sekundách.

Děkujeme, že jste navštivili naše stránky.