Na úvodní stránku Helples fóra? Na úvodní stránku Helples fóra? www.helples.cz

Vítáme nového hosta Hledání | Aktivní témata | Přihlásit se

Vyhýbavá porucha, jsem odepsaný Možnosti
troska
#1 Odesláno : Wednesday, January 20, 2010 8:41:29 PM
Kategorie: Nový člen
Nový člen: Nový člen
Skupiny: Registrovaní

Členem od: 1/20/2010
Zpráv: 1
Dobrý den. Vyslechněte prosím můj problém. Bydlím sám v panelákovém bytě, nemám žádné kamarády, přátele, chodím jenom do práce kde se se mnou nikdo nebaví. Trpím těžkou sociální fobií, kterou léčím už přes deset let, ale přes to všechno se můj stav jen zhoršuje. Už mám problémy i zajít do krámu. Absolvoval jsem několik terapií i na dlouhodobém pobytu, ale několik psychiatrů mi na rovinu řeklo, že se z toho nedostanu. Už nemám moc sílu na takový život. Poslední dobou se mezi lidmi hrozně klepu a je to asi dost vidět. Nejedná se o legraci, jsme už na dně a zkouším to kde se dá.
pavel
#2 Odesláno : Tuesday, January 26, 2010 9:12:15 AM

Členem od: 1/26/2010
Zpráv: 1
Ahoj trosko, nevím, jestli je to jméno nebo jen přezdívka ale to je jedno. Tvoje šance je v tom, že se vrátíš myšlenkami zpět v čase na místo, kde tě lidi hodně zranili nebo zklamali, třeba tam i jezdi každý den a vzpomeň si na tu situaci a vybav si vše, co se tehdy stalo. Je důležité být na tom místě a mockrát si to projet znovu. Z počátku to bude velmi frustrující ale postupně podle principu zvyku ti to místo a ta situace bude připadat méně a méně zraňující. Důležité taky je odpustit všem všechno, nenosit v sobě žádnou vědomou či domnělou křivdu, kterou ti asi lidé způsobili. Taky je potřeba začít bojovat sám se sebou a jít proti tomu, co právě chceš. Choď do kina a často do města na dlouhé procházky mezi lidmi, nemusíš se s nikým bavit, jen hodiny a hodiny choď mezi nimi až tě to klepání přejde, zkus víc: Jdi do kina, budeš se klepat, tak choď tak dlouho až to přejde, pak začni chodit na jedno místo si kupovat pizzu třeba a choď tak dlouho až si na to zvykneš a přestaneš se klepat, pak choď na přednášky o čemkoliv co uvidíš na letáčku, kde budeš sedět dlouho mezi lidmi a myslím, že to pozvolna přejde. Jde o změnu stylu života. Cesta domů a z práce ti moc nepřidá, začni tím, že pojedeš pokaždé jinudy, taky se nuť číst vtipy i třeba blbý a až začneš mít dobrou náladu, uleví se ti, když se díváš na televizi, nahlas mluv a hodnoť jak to vidíš jen tak pro sebe, neboj se vyjádřit před televizí, vždyť tě nikdo neuslyší a postupným pozvolným tréningem se ti to podaří.

Podstata problému: Když budeš prahnout po změně tak (jako například když ti někdo strčí hlavu do vany s vodou a podrží a chceš se nadechnout) jako po nadechnutí, to je ten okamžik, co potřebuješ aby ses rozhoupal a tvoje snaha bude mít velmi silnou motivaci, pak se to pohne a začneš cítit radost ze změny. Zkus to a za měsíc sem napiš, jestli to mělo smysl. Začni už teď, jestli to cos napsal myslíš vážně.
MARTINA
#3 Odesláno : Wednesday, November 24, 2010 7:02:42 AM

Členem od: 11/24/2010
Zpráv: 2
JA PRISPEJU JEDNOU CITACI ABY JSI SE ZBAVIL STRACHU JAKEHOKOLIV OBRAT SE K NEMU CELEM TO CEMU SE POSTAVIS CELEM TAJE VE SVETE VEDOMI A CO PISE PAVEL ZE KDYZ SE TOMU BUDES VYHYBAT BUDE TO SILIT ZKUS JIT MEZI LIDI POSTAVIT SE A POZOROVAT SAM SEBE SVE TELO SVE POCITY POJMENUJ JE ZEPTEJ SE JICH PROC TU JSTE CO JSTE ZAC BAV SE SNIMY VNIMEJ JE STRACH JE POCIT KTERY K ZIVOTU PATRI ALE NESMI TE OVLADAT MUSIS HO ZACIT OVLADAT TY SAM NEZAZIVAM TO CO TY NEUMIM SI ANI V NEJMENSIM PREDSTAVIT CO PROZIVAS JAKO TY SI NEUMIS PREDSTAVIT CO PROZIVAJI TY LIDE ZE KTERYCH MAS STRACH TREBA ZROVNA PROZIVAJI TO SAME NEBO NECO MIN NEBO VIC JA O STRACHU VIM SVE JE TO DOBRY SLUHA ALE SPATNY PAN.ZKUS SI TO ROZDELIT NA MENSI CASTI NECHOD HNED NA KONCERT KABATU:-)ALE ZKUS JIT NEJDRIV TREBA DO MALE TICHE KAVARNY KDE BUDE MENE LIDI A JEN VNIMEJ TEN POCIT NECH HO VYSUMET A PAK DAVKU ZVYSUJ.ZMEN SVUJ ZIVOT KRUCEK PO KRUCKU A NIKDY TO NEVZDAVEJ TO JE TAJEMSTVI USPECHU. DRZIM PALECKY A HODNE STESTI A MOZNA ZROVNA V TE KAVARNE BUDU JA A MNE SE BAT NEMUSIS:-)
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
Změnit fórum  
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.

Helples Theme by Michal Hrstka
verze YAF 1.9.3 RC2 | YAF © 2003-2008, Yet Another Forum.NET
Tato stránka byla vytvořena v 0.094 sekundách.

Děkujeme, že jste navštivili naše stránky.