Na úvodní stránku Helples fóra? Na úvodní stránku Helples fóra? www.helples.cz
 
Vítáme nového hosta Hledání | Aktivní témata | Přihlásit se

Atlas bezbariérové přístupnosti Možnosti
HARIS
#1 Odesláno : Tuesday, April 01, 2014 9:16:33 PM
Kategorie: Moderátor1
Moderátor1: Moderátor1
Skupiny: Moderátoři

Členem od: 4/24/2009
Zpráv: 112
Bydliště: Praha 8, V Mezihoří 15


Aktualizovanou podobu původní bezbariérové mapy z roku 2004 vydalo město České Budějovice, připravuje se i elektronická forma.

Atlas byl zpracován tak, aby odpovídal skutečnosti a zároveň byl zpracován moderními technologiemi a mohl být přístupný všem.

Atlas by měl sloužit nejen lidem s tělesným postižením, ale také seniorům, rodičům s kočárky a všem, kteří se ve městě pohybují. Vybrané objekty mapovali dobrovolníci z řad hendikepovaných občanů v doprovodu studentů. Výstupy mapování jsou zpracovány podle platné doporučené Metodiky mapování přístupnosti, která klade důraz především na potřeby samotných uživatelů. První, hlavní piktogram klade důraz na hlavní rozčlenění na přístupné, přístupné s pomocí a nepřístupné. Další doplňující informace Vám poskytne sada piktogramů informujících o stěžejních oblastech přístupnosti.

Jelikož každý člověk má jiné možnosti a schopnosti, je v doplňujícím textu popsána přístupnost podrobněji, aby se každý mohl rozhodnout, zda je pro něj objekt přístupný, nebo jakou míru pomoci bude třeba při jeho návštěvě zajistit.

Informace o přístupnosti mapovaných objektů jsou rozděleny do několika kapitol, jako jsou úřady, zdravotnická střediska, veřejné toalety, volný čas a další.

Atlas je zdarma distribuován v Turistickém informačním centru, které sídlí přímo v českobudějovické radnici. Na požádání je možné atlas také zaslat. V letošním roce se připravuje také elektronická podoba atlasu, která bude k dispozici na stránkách města.
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
Změnit fórum  
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.

Helples Theme by Michal Hrstka
verze YAF 1.9.3 RC2 | YAF © 2003-2008, Yet Another Forum.NET
Tato stránka byla vytvořena v 0.030 sekundách.
 
   
Děkujeme, že jste navštivili naše stránky.